Punkty Pomocy Dzieciom i Młodzieży doświadczającej przemocy.

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
1 czerwca 2022

W czterech lokalizacjach na Dolnym Śląsku ruszają Punkty Pomocy Dzieciom i Młodzieży doświadczającej przemocy. Jest to pilotażowy projekt Samorządu Województwa Dolnośląskiego realizowany z Fundacją Non Licet polegający na bezpłatnych konsultacjach psychologicznych dla dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów.

Wsparcie i konsultacje

Projekt zakłada przede wszystkim pomoc psychologiczną i wsparcie dla rodzin, w których dziecko doznało krzywdzenia. Oferowane wsparcie ma na celu pomoc dziecku i jego rodzicowi oraz opiekunowi w szczególności w takich sytuacjach, jak: przemoc w rodzinie, kryzys emocjonalny, konflikty z rówieśnikami/osobami dorosłymi, zwiększony poziom stresu lub złości, doświadczanie lub przejawianie agresji werbalnej i niewerbalnej, odczuwanie presji ze strony rówieśników lub osób dorosłych. Pomoc oferowana dzieciom i młodzieży będzie miała charakter interwencyjny. Pilotaż zakłada objęcie dziecka wsparciem w wymiarze 4 godzin konsultacji psychologicznych. Następnie dziecko i opiekun zostanie skierowany do właściwego podmiotu, w którym będą mogli uzyskać specjalistyczną pomoc dostosowaną do potrzeb.

Projekt dedykowany jest dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom i opiekunom. W wyjątkowych sytuacjach z konsultacji mogą również skorzystać profesjonaliści pracujący z dziećmi, którzy jako świadkowie mają uzasadnione obawy o bezpieczeństwo dziecka.

Jak zapisać się na bezpłatne konsultacje psychologiczne?

Aby skorzystać z pomocy psychologa, należy zarejestrować się telefonicznie w Fundacji NON LICET pod numerem telefonu: 572 108 352. Numer jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 16-20.

Osoby Pierwszego Kontaktu udzielą wsparcia i informacji oraz umówią dziecko lub opiekuna na konsultacje psychologiczne. W przypadku bezpośredniej pomocy dla dziecka, pierwsza konsultacja zawsze odbywa się z rodzicem/opiekunem. Dodatkowe informacje można również uzyskać pod adresem mailowym: fundacja@nonlicet.pl. Aby skorzystać z pomocy, wystarczy mieszkać na terenie województwa dolnośląskiego - nie trzeba być ubezpieczonym.

Gdzie będą odbywały się konsultacje?

Konsultacje odbywać się będą w czterech miejscach w województwie, w siedzibach marszałkowskiej jednostki - Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli:

  • Wrocław – ul. Trzebnicka 42/44, ul. Stalowa 6A
  • Jelenia Góra - ul. 1 Maja 43
  • Wałbrzych - Rynek 6
  • Legnica - pl. Zamkowy 1, Zamek Piastowski

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Punkty Pomocy Dzieciom i Młodzieży - plakat

    Punkty Pomocy Dzieciom i Młodzieży - plakat

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-06-01
Data publikacji:2022-06-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:65