Spotkanie terapeutyczne „Reaguj na przemoc” połączone z piknikiem integracyjnym

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
7 października 2016

6 października 2016r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Złotoryi odbyło się spotkanie terapeutyczne „Reaguj na przemoc” połączone z piknikiem integracyjnym współfinansowane z  Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”.

Spotkanie miało się odbyć w ogrodzie tut. Ośrodka – jednakże deszczowa i zimna pogoda pokrzyżowała nam plany i zaprosiliśmy  gości do pomieszczeń Ośrodka. W spotkaniu brało udział 27 rodzin, w tym 33 osoby dorosłe i 62 dzieci.

W trakcie spotkania osoby dorosłe uczestniczyły w pogadance terapeutycznej, którą przeprowadziła Pani Krystyna Kuźmiak – pedagog – terapeuta. Głównym przesłaniem pogadanki było hasło: „Rodzicu uczę się życia od ciebie!”.

Osoby zainteresowane miały możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji ze  specjalistami w „kącikach pomocowych”. Rozdawane były również broszury z informacjami o miejscach, gdzie można  uzyskać pomoc.

Dzieci zajęte były zabawami prowadzonymi przez animatorów. Dzieci świetnie się bawiły, były radosne i pełne energii, którą zarażały także swoich rodziców angażując ich do konkurencji rodzinnych. Zwycięzcy poszczególnych zawodów otrzymali nagrody.

W trakcie spotkania można było obejrzeć wystawę prac o tematyce przeciwdziałania przemocy przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Miejskich w Złotoryi.  Spośród tych prac, a było ich 29,  uczestnicy spotkania wybrali najciekawsze.

Pierwsze  miejsce otrzymały prace:

- Zofii Nowak - uczennicy gimnazjum kl. 3a;

- Seweryna Konopińskiego – ucznia gimnazjum kl. 2 b;

- Patrycji Sowa i Kai Sikora – uczennic kl. 3b szkoły podstawowej.

Drugie miejsce zdobyła  praca grupowa 25 uczniów z klasy 3 f szkoły podstawowej.

Trzecie miejsce zajęła praca grupowa uczniów kl. 3 b szkoły podstawowej: Julii Kubiak, Natalii Gagatek i Wiktora Wodniak.

Na zakończenie spotkania terapeutycznego członkowie Klubu Seniora przedstawili bajkę – pt.: „Jaś i Małgosia mówią NIE przemocy”. A morał bajki mówił, iż: „na  poprawę nigdy nie jest za późno, tylko trzeba zatrzymać się na chwilę, pomyśleć i wybrać właściwą drogę do lepszego życia”.  

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego projektu.

Prace uczniów:

I MIEJSCA

autor: Zofia Nowak uczennica gimnazjum klasy III a
Autor: Zofia Nowak uczennica gminazjum kl. III a

Autor: Seweryn Konopiński uczeń gimnazjum kl. II b

Autorki: Patrycja Sowa i Kaja Sikora  uczennice  szkoły podstawowej kl. III b

II MIEJSCE

Praca grupowa 25 uczniów szkoły podstawoej kl. III f

III MIEJSCE

Autorki: Julia Kubiak, Natalia Gagatek i Wiktor Wodniak uczniowie szkoły podstawowej klasy III b

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-10-07
Data publikacji:2016-10-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1551