Jesteś tutaj: Start / Programy / REAGUJ NA PRZEMOC

REAGUJ NA PRZEMOC

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
20 września 2016

Miejski  Ośrodek  Pomocy  Społecznej  w  Złotoryi  informuje, że  realizuje projekt   pn. „Reaguj na przemoc”, który trwać będzie do grudnia br. Środki na jego realizację pozyskane zostały w drodze konkursu w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy   w rodzinie”.

Celem głównym projektu jest podejmowanie działań w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie Gminy Miejskiej Złotoryja. Cel ten będzie osiągany poprzez wzmocnienie kompetencji zawodowych i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu przedstawicieli instytucji realizujących zadania w obszarze przeciwdziałania przemocy, rozwój poradnictwa specjalistycznego oraz rozwój działalności Zespołu Interdyscyplinarnego  oraz  grup  roboczych.

Wsparcie w ramach projektu uzyskają głównie rodziny i osoby dotknięte lub zagrożone zjawiskiem przemocy oraz członkowie  Zespołu Interdyscyplinarnego i grup roboczych.

W ramach projektu zorganizowane zostanie:

- spotkanie terapeutyczne „Reaguj na przemoc” połączone z piknikiem integracyjnym,

- trening umiejętności wychowawczych dla rodziców,

- spotkanie terapeutyczne dla osób dotkniętych przemocą,

- szkolenie dla przedstawicieli instytucji realizujących zadania w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Ponadto rozszerzona zostanie dotychczasowa oferta pomocowa w zakresie funkcjonowania grupy wsparcia informacyjno-edukacyjnej dla osób współuzależnionych i ofiar przemocy  w rodzinie  oraz pomocy terapeutycznej dla osób i rodzin z problemem alkoholowym oraz ofiar przemocy   w rodzinie.

Serdecznie zapraszamy osoby i rodziny zainteresowane udziałem w projekcie.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej    w Złotoryi  Pani Zofia Słomiana pok. nr 12 i Pani Iwona Pawlus pok. nr 16 w godzinach 8-14, lub pod nr telefonu 76 8783 429.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-09-20
Data publikacji:2016-09-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1345