Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 

Artykuły

Dystrybucja żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotoryi informuje, że 1 czerwca 2020 r. (tj. poniedziałek) w godz. od 9.00 do 11.00 w Złotoryi przy ul. Fryderyka Chopina 1a - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi prowadzić będzie dystrybucję żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Aby otrzymać w/w pomoc należy spełnić kryterium dochodowe tj. do 1056 zł na osobę w rodzinie, do 1402 zł na osobę samotnie gospodarującą.

Z uwagi na sytuację zdrowotną prosimy Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności przy odbiorze żywności, zachowanie odległości między osobami oraz wyposażenie się w środki ochronne, typu maseczki oraz rękawiczki.

Takim zachowaniem nie narażacie Państwo siebie ani pracowników wydających żywność na możliwość zakażenia.

26 maja 2020

INFORMACJA

Informuję, że na podstawie decyzji Wojewody Dolnośląskiego z dnia 8 maja 2020r. przedłużone zostaje zawieszenie działalności Klubu Senior + .

W terminie od  11 do  24 maja Klub Senior+  będzie zamknięty.

W razie potrzeby można kontaktować się z naszym pracownikiem  telefonicznie,
w godzinach pracy tj. 7.30-15.30 pod nr tel.  500-349-011

12 maja 2020

OSOBISTY PLAN AWARYJNY - porady dla osób zagrożonych przemocą

Przejdź do - OSOBISTY PLAN AWARYJNY - porady dla osób zagrożonych przemocą

Udostępniamy opracowaną przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich we współpracy z ekspertami Centrum Praw Kobiet, Fundacji Feminoteka i Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” nową publikację pn. „Osobisty plan awaryjny”.

Ten krótki poradnik zawiera praktyczne porady dla osób zagrożonych przemocą i użyteczne dane teleadresowe. Bazując na wieloletnich doświadczeniach organizacji pozarządowych w pracy z osobami pokrzywdzonymi, publikacja wskazuje, jak osoby, które obawiają się przemocy mogą zwiększyć swoje bezpieczeństwo i zniwelować potencjalne ryzyko.

8 maja 2020

NIE DAJ SIĘ NABRAĆ

5 maja 2020

Pomoc ZUS w uzyskaniu aktów z USC

W czasie stanu epidemii ZUS ułatwia składanie wniosków o zasiłek macierzyński i zasiłek pogrzebowy osobom, którym zgodnie z przepisami wypłaca te zasiłki.

Odpis aktu stanu cywilnego jest dokumentem niezbędnym m.in. do ustalenia prawa i wypłaty zasiłku macierzyńskiego (odpis skrócony aktu urodzenia dziecka) i zasiłku pogrzebowego (odpis skrócony aktu zgonu).

ZUS wystąpi do USC o odpis właściwego aktu stanu cywilnego, jeśli odpis ten nie zostanie dołączony do wniosku o wypłatę przez ZUS zasiłku macierzyńskiego albo zasiłku pogrzebowego.

Ważne
Aby ZUS mógł uzyskać potrzebny odpis aktu stanu cywilnego, musi otrzymać od osoby wnioskującej o zasiłek dane, które umożliwią urzędowi stanu cywilnego identyfikację osoby, której odpis dotyczy.

 

Czytaj dalej. . .

27 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Pomoc ZUS w uzyskaniu aktów z USC

Mobilna aplikacja Twój Parasol

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o funkcjonowaniu bezpłatnej aplikacji mobilnej „Twój Parasol”, która stanowi praktyczne i skuteczne narzędzie umożliwiające uzyskanie wsparcia i niezbędnych informacji osobom doświadczającym przemocy w rodzinie.

Aplikacja umożliwia m. in. dyskretny kontakt z wcześniej skonfigurowanym adresem e-mail, oraz możliwość szybkiego wybierania telefonu alarmowego.

Aplikacja zawiera informacje, które mogą być przydatne osobom krzywdzonym; jest dostępna pod adresem https://twojparasol.com/

Aplikacja może być szczególnie przydatna w obecnym czasie, zwłaszcza w kontekście utrudnionej komunikacji ze służbami i konieczności zachowania dyskrecji w sprawach przemocy.

20 kwietnia 2020

Dyżur telefoniczny

Pod numerem telefonu  500 348 688  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotoryi udziela niezbędnych informacji osobom, które potrzebują pomocy, zwłaszcza ludziom starszym, samotnym i niepełnosprawnym.

Jest to także numer kontaktowy dla osób poddanych kwarantannie w związku z rozpowszechnianiem się coronawirusa COVID – 19.

8 maja 2020

Wpłaty wyłącznie na konto bankowe

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotoryi zawiadamia, że związku z utrzymującym się STANEM ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO wszelkie wpłaty za posiłki, usługi opiekuńcze, specjalistyczne usługi opiekuńcze  aż do odwołania należy dokonywać wyłącznie na konto bankowe :

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotoryi ul. B. Chrobrego 1   

Powiatowy Bank Spółdzielczy

85 8658 0009 0000 3678 2000 0050

1 kwietnia 2020

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

31 marca 2020

#ZOSTANWDOMU - AKTYWNY SENIOR W DOMU

27 marca 2020

Galeria


 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-05-19
Data publikacji:2016-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:6807