Strona główna

Witamy na naszej stronie

Rodzina 500+Dobry Start

Klub SENIOR+

plakat: złóż wniosek na nowy okres świadczeniowy z programu Rodzina 500+

Najnowsze aktualności

POMOC OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM - LEPSZE JUTRO- STOWARZYSZENIE GRONO

Ogłoszenie o naborze pracownika na wolne stanowisko urzędnicze: Zastępca Dyrektora

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złotoryi ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Złotoryi: Zastępca Dyrektora

 

23 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Ogłoszenie o naborze pracownika na wolne stanowisko urzędnicze: Zastępca Dyrektora

Telefoniczne dyżury psychologiczne dla osób z Ukrainy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotoryi poszukuje pracownika na stanowisko: Asystent rodziny

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złotoryi ogłasza nabór na wolne stanowisko w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Złotoryi: Asystent rodziny

 

3 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotoryi poszukuje pracownika na stanowisko: Asystent rodziny

Punkty Pomocy Dzieciom i Młodzieży doświadczającej przemocy.

Przejdź do - Punkty Pomocy Dzieciom i Młodzieży doświadczającej przemocy.

W czterech lokalizacjach na Dolnym Śląsku ruszają Punkty Pomocy Dzieciom i Młodzieży doświadczającej przemocy. Jest to pilotażowy projekt Samorządu Województwa Dolnośląskiego realizowany z Fundacją Non Licet polegający na bezpłatnych konsultacjach psychologicznych dla dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów.

1 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Punkty Pomocy Dzieciom i Młodzieży doświadczającej przemocy.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotoryi poszukuje pracownika na stanowisko: Pracownik socjalny

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złotoryi ogłasza nabór na wolne stanowisko w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Złotoryi: Pracownik socjalny

 

26 maja 2022
Czytaj więcej o: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotoryi poszukuje pracownika na stanowisko: Pracownik socjalny

Informacja dot. zagrożenia handlem ludźmi i dane kontaktowe do KCIK

Szanowni Państwo,

na prośbę Dyrektora Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej MRiPS uprzejmie informuję, że Departament Spraw Międzynarodowych i Migracji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji  zwrócił się z prośbą o przekazanie informacji dotyczącej baneru opracowanego przez MSWiA i Straż Graniczną. Baner zawiera podstawowe informacje dot. zagrożenia handlem ludźmi i dane kontaktowe do KCIK.

23 maja 2022
Czytaj więcej o: Informacja dot. zagrożenia handlem ludźmi i dane kontaktowe do KCIK

Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

Od 1 kwietnia 2020 roku trwa reforma systemu opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Pierwszym miejscem, gdzie rodzice i opiekunowie powinni szukać pomocy w sytuacjach tego wymagających, są poradnie psychologiczno-psychoterapeutyczne. Są to ośrodki I stopnia referencyjności zlokalizowane na terenie całego kraju. Dzięki reformie zwiększono dostępność pomocy dla potrzebujących dzieci i ich bliskich w środowisku. Niezwykle istotne jest to przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, w których dostęp do specjalistycznej pomocy bywa utrudniony. Możliwość uzyskania pomocy psychologicznej blisko domu pozwala objąć wsparciem również rodzinę dziecka. Zaletą ośrodków I stopnia referencyjności jest możliwość uzyskania pomocy bez skierowania. Wpływa to na skrócenie drogi pacjenta do otrzymania niezbędnej pomocy. Ważnym atutem Ośrodków jest stosunkowo krótki czas oczekiwania na wizytę oraz kompleksowość udzielanej pomocy. Ośrodki pierwszego poziomu realnie zaistniały w społecznościach lokalnych w okresie pandemii, ponadto okazały się bardzo przydatne i służyły pacjentom. Jednocześnie warto zaznaczyć, że Ośrodki I stopnia referencyjności nie są poradniami zdrowia psychicznego.

23 maja 2022
Czytaj więcej o: Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla obywateli Ukrainy / безкоштовна психологічна допомога українською мовою

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotoryi informuje, że dla uchodźcy z Ukrainy w maju i czerwcu br. będzie świadczona nieodpłatna pomoc psychologiczna w języku ukraińskim.
Psycholog będzie dyżurował w siedzibie MOPS w Złotoryi przy ul. Bolesława Chrobrego 1 (I piętro pokój nr 16):
- we wtorki  od godz. 10.00 do godz. 12.00
- w czwartki  od godz. 10.00 do godz. 13.00

Na wizytę u psychologa obowiązują zapisy u pracownika MOPS pani Marty Piędel pod nr telefonu 571 396 521 lub osobiście w siedzibie Ośrodka (I piętro, pokój nr  12).

W sprawach pilnych proszę zgłaszać się bezpośrednio w dniu dyżuru psychologa.

Міський Центр Соціального Страхування в м. Злотория інформує, що для біженців з України в травні і червні місяці цього року буде надаватися безкоштовна психологічна допомога українською мовою.
Психолог буде приймати в приміщенні MOPSу у Злоторії за адресою вулиця Болеслава Хробрего, 1 (другий поверх, кабінет No 16):
- по вівторках від 10.00 до 12.00
- по четвергах від 10.00 до 13.00

На візити до психолога обов'язковим є запис у працівника MOPSу пані Марти Пєндель за номером телефону 571 396 521, або особисто в приміщенні MOPSу (2 поверх, кабінет No 12).

В термінових випадках, будь ласка, повідомте безпосередньо в день прийому психолога.

10 maja 2022
Czytaj więcej o: Bezpłatna pomoc psychologiczna dla obywateli Ukrainy / безкоштовна психологічна допомога українською мовою

TYDZIEŃ SENIORA