USKRZYDLENI SZTUKĄ – Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

8 grudnia 2016

„Uskrzydleni sztuką” pod taką nazwą 7 grudnia 2016r. odbył się Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w sali widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Złotoryi. Został on zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy działający przy MOPS Złotoryja.

W przeglądzie wzięli udział uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Chojnowa, Środowiskowego Domu Samopomocy z Chojnowa, Ośrodka Wsparcia z Jawora, Zespołu Ośrodków Wsparcia z Bielawy, Warsztatu Terapii Zajęciowej z Wojcieszyna, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze Złotoryi, mieszkańcy Dom Pomocy Społecznej z Nielestna, uczestnicy Klubu Seniora ze Złotoryi oraz gospodarze – Środowiskowy Dom Samopomocy ze Złotoryi. Gościnnie wystąpiła uczennica Gimnazjum Zespołu Szkół Miejskich w Złotoryi pod opieką pani Bogumiły Bachór.

Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi, obecnych było ponad 200 osób. W gronie publiczności nie zabrakło Burmistrza Miasta Złotoryja – Pana Roberta Pawłowskiego i Przewodniczącej Rady Miejskiej – Pani Ewy Miary.

Uczestnicy przeglądu prezentowali na scenie umiejętności artystyczne. Były to m.in.: skecze, monodramy, śpiew, taniec. Wszystkie występy przygotowane były na wysokim poziomie, wzruszały i sprawiały ogromną radość zarówno publiczności jak i występującym artystom. Atmosfera przeglądu przepełniona była życzliwością, niesamowitą aurą pełną radości i ciepła, a występ mieszkańców Domu Pomocy Społecznej z Nielestna poderwał wszystkich do wspólnego tańca. Na zakończenie przeglądu wręczone zostały dyplomy i upominki.

Mamy nadzieję, że Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego miasta.

 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-12-08
Data publikacji:2016-12-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:763